Yükleniyor...

English

VIDEO | Dünyaya Giren MeteoroidAvrupa Uzay Ajansı'nda astronot olan Paolo Nespoli, Dünya'ya düşen bir ateş topunun Atlantik Okyanusu üzerinde olduğunu Uluslararası Uzay İstasyonu üzerinde gördü.

Bu gösteri, gezegenimizin atmosferine giren çok küçük bir meteoroid ve sn'de 40 km yani bir göktaşı için çok hızlı bir hıza sahip.

ESA astronotu Paolo Nespoli tarafından 5 Kasım'da 22:33 GMT'de gece boyunca çekilen fotoğraflar dizisi burada 1 saniyelik bir zaman aralığında gösterildi. Uzay İstasyonu Güney Atlantik Okyanusu'ndan Kazakistan'a kadar.

Paolo, Atlantik Okyanusu'nda, Güney Afrika batı kıyısındaki Dünya'ya düşen hızlı bir ateş topu görecebileceği için şanslıydı. Videoda 00:07 ile 00:08 saniye arasına dikkatli bakınız.

Bir ateş topu temelde çok parlak bir meteoroiddir - biraz doğal "uzay kaya" - Dünya'nın atmosfere girer ve arka plan yıldızlarından daha parlaktır. ESA Uzay Durum Duyarlılığı Programında yeryüzündeki nesneler (NEO) üzerinde çalışan uzmanlara göre, bu belirli meteoroid yaklaşık 40 km/s hızla tipik olandan daha hızlı hareket ediyordu.

SSA NEO segment müdürü Rüdiger Jehn "Bu hız genellikle atmosferi yaklaşık 20 km / s'ye çıkaran meteoritler için oldukça hızlı" dedi.


ESA astronotu Paolo Nespoli halen çalışmakta ve İtalyan Uzay Ajansının uzun süreli VITA misyonunun bir parçası olarak Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yaşamaktadır.


VIDEO | Dünyaya Giren Meteoroid VIDEO | Dünyaya Giren Meteoroid Reviewed by Yakup Topcu on Kasım 23, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal