Yükleniyor...

Kasım Aylarında Görülecek Olan Meteor YağmurlarıMeteor yağmurları uzaydan parçacıkların Dünya atmosferine çarptığında meydana gelen olaya denir. Gökyüzünde yanan etkileyici ışıklar, ortaya çıkarır. Bu ay ikili kombo olacak: Toroslar ve Leonidiler.

Toros Yağmuru

Boğa burcundan parlıyor gibi görünen ve parçaları Encke Kuyrukluyıldızı'ndan gelen ismiyle anılıyor. 10 ve 11 Kasım geceleri, kuzey yarımküredeki seyircilerin (Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Kuzey Kutup bölgesi, Afrika'nın neredeyse tamamı ) buna şahit olacaklar.

Leonid yağmur

Bu durum Leo takımyıldızı çevrelediğinden dolayı bu ismi almıştır. Bu yağmurun parçaları Tempel-Tuttle kuyruklu yıldızından gelir. Bu 17 ve 18 Kasım gecesi Kuzey Yarımküre'de görülecektir.

Peki bu olayları nasıl görebilirim?

Bill Cooke, NASA uzmanı meteor yağmurları için en iyi zaman sadece çok karanlık bir noktadan şafaktan önce ve tercihen büyük ve kalabalık şehirlerden uzakta görülebileceğini söylüyor. Birkaç tane meteor görmek için sıkı durun ve sessizce bekleyin!

Kasım Aylarında Görülecek Olan Meteor Yağmurları Kasım Aylarında Görülecek Olan Meteor Yağmurları Reviewed by Yakup Topcu on Kasım 12, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal