Yükleniyor...

English

Gülmenin faydası nedir?Birinin mutlu olduğunu tanımlamak çok kolaydır, bunu öğrenmek için ağzına bakmanız yeterlidir. Gülümseme, sevinci göstermek için vücudun doğal tepkisine denir, ancak süreç tersine çevrilirse ne olur : Gülümseme mutluluk verebilir mi?

Bilim evet diyor . Sadece gülümseme stresi azalır ve ruh hali iyileşir. Kansas Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden araştırmacılar, Tara Kraft ve Sarah Pressman bunu kanıtlamak için bir araştırma yaptı .

Testin ana amacı farklı yüz ifadelerinin ruh ve stres üzerindeki etkilerini incelemekti . Bunu başarmak için 170 kişi denemeye katıldı . normal bir yüz, hafif bir gülümseme veya büyük bir gülümseme. Sonuçlar gülümseyen insanların daha sağlıklı, yaşama bağlı olduğunu kanıtladı. Gülümsemenin yapmacık olması bile stresten bizi kurtarıyor.

Bu sonuçlar, kötü durumlarda pozitif bir yüz ifadesinin psikolojik ve fizyolojik yararlar sağladığını gösteriyor.

Gülmenin faydası nedir? Gülmenin faydası nedir? Reviewed by Yakup Topcu on Kasım 17, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal