Yükleniyor...

Eski bir Çin kafatası köken tarihimizi değiştirebilirÇin'deki eski bir kafatasının analizi, modern insanların Afrika atalarının torunları olmadığını ileri sürmektedir .

Çoğu antropolog fosil kayıtlarına dayanarak, türümüzün yaklaşık 200 bin yıl önce Afrika'da ortaya çıktığını düşünüyor . çalışmalar modern insanların genetiği tek bir nüfusun soyundan gelindiğini söylüyor. Bu Afrikalı grup, modern insan genlerinin kaynağıdır, bazıları Neandertaller gibi diğer türlerle birleşerek üremiştir.

1978'de Çin'in Şaanksi şehrinde bulunan kafatası gündemde konuşuluyor. Science Direct'e göre , kafatası yaklaşık 260 bin yaşında ve özellikleri Homo sapiens ve Homo Erectus'a benzer olan ve yeni bir alttür olarak kabul ediliyor ve Neanderthallardan çok farklı olduğu da söylenmekte: İsim grubu ise Homo Sapiens daliensis.

Eski bir Çin kafatası köken tarihimizi değiştirebilir Eski bir Çin kafatası köken tarihimizi değiştirebilir Reviewed by Yakup Topcu on Kasım 17, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal