Yükleniyor...

English

Elon Musk, Cumhurbaşkanı İle GörüştüElla Musk ve Erdoğan'ın Tesla, SpaceX ve Türk şirketleri arasındaki potansiyel işbirliği'ni keşfetmek için bir araya geldiler . Erdoğan'ın sözcüsü İbrahim Kalin'e göre, Türkiye'nin 2020 ve 2021 yıllarında uyduları başlatma planlarını ve ülkenin elektrikli bir araba geliştirme çabalarından bahsettiği haberi alındı.

Turksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması hakkında konuşmak için Musk’ın Türkiye’ye geldiğini söyleyen Kalın, Space X şirketinin de bu işlemin alt tedarikçilerinden olduğunu belirtti. 

Bunun dışında Türkiye’deki teknolojik gelişmeleri ve Musk’ın çalışmaları hakkında görüştüklerini söyledi. Elon Musk ve Türkiye’nin ilerleyen zamanlarda beraber yapabileceği muhtemel işler de görüşmenin konularından biriydi. Ayrıca Kalın, Turksat 6 uydusunun da kendi imkanlarımızla Türkiye’de üretileceğini açıklayarak iddialı konuştu.

Elon Musk, Cumhurbaşkanı İle Görüştü Elon Musk, Cumhurbaşkanı İle Görüştü Reviewed by Yakup Topcu on Kasım 08, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal