Yükleniyor...

English

Bir Arduino İle Evcilleştirilen Ve Hareket Kontrollerini Yapan Bir Elektronik Strandbeest

Theo Jansen'in Strandbeest'i, özellikle rüzgara güvenmek zorunda kalmadığınız için motor üretmeye başladığınızda, yapımcı projeleri için popüler bir merkezdir.
Tam da Instructables kullanıcısının ArdunioXXX kullanıcısının 35 dolar karşılığında satılan  küçük bir plastik Strandbeest kiti ile yaptığı şey budur. 
Buna El hareketlerini saptamak için kullanılan sensörlerin yanı sıra bazı motorları kontrol etmek için bir Arduino Nano eklendi.
Dört farklı jest kontrolü var ancak iki önemli şey ileri ve geri hareket etmek içindir. Bir parmağını makinenin önünde sallayarak daha yakınlaştıracak ve avucunuzun geri yürüeceğini göstereceksiniz.
Bu, projenin gelişmesinin yalnızca bir aşamasıydı. Bir pervaneli rüzgar seçeneğinin yanı sıra daha önceki sistemler, bir IR uzaktan kumanda ile doğrudan kontrolü içerir.
Bundan sonra küçük bir ekran yanı sıra sesli komut ve güneş enerjisi seçenekleri de eklendi.
Aşağıda gömülü olan videolardaki ilerlemeye hızlı bir genel bakış görebilirsiniz. Süreçte önemli bir adım, bacakları birbirinden ters yönlerde hareket ettirebilecek şekilde ayırmaktır; böylece makinenin dönüşü sağlanır.

Bir Arduino İle Evcilleştirilen Ve Hareket Kontrollerini Yapan Bir Elektronik Strandbeest Bir Arduino İle Evcilleştirilen Ve Hareket Kontrollerini Yapan Bir Elektronik Strandbeest Reviewed by Eray Erler on Kasım 11, 2017 Rating: 5
Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal