Yükleniyor...

Arduino'ya Yeni Başlayanlar İçin RehberArduino nedir?

Arduino, esnek, kullanımı kolay donanım ve yazılıma dayanan, açık kaynaklı bir elektronik prototipleme platformudur. Sanatçılar, tasarımcılar, hobiler ve interaktif nesneler veya ortamlar yaratmak isteyen herkes için sunulmaktadır. 

Kaynak: http://www.arduino.cc/

Mikrodenetleyici

Arduino, girişleri ve çıkışları ile kolaylık sağlayan bir devre kartıdır.

Bir mikro denetleyici, çip üzerinde bütünleşmiş bir bilgisayardan ibarettir.

Girişler

Girişlerin bazı örnekleri bir sıcaklık sensörü, bir hareket sensörü, bir mesafe sensörü, bir anahtar ve bunun gibi şeyler olabilir.

Çıkışlar

Çıkışların bazı örnekleri ışık, ekran, motor vb. gibi sıralayabiliriz.

TL; DR

Arduino, bağlı elektrik bileşenlerini okumak ve kontrol etmek için programlayabileceğiniz küçük bir bilgisayardır.

Arduino Seti Almak

Arduino 'yu şu anki şartlarda her yerden temin edebilirsiniz. Ayrıntılar için iletişime geçebilirsiniz.

Arduinolar farklı modellerde bulunmaktadır. Çoğu insan, UNO modelini tercih ediyor.

Arduino Programlama


Programlamaya başlamadan önce Arduino işe pc arası bağlantı için USB kablosuna ihtiyacımız var.

Arduino logosunun sol tarafında, yanındaki harfi L olan Işık Yayan Diyota bir göz atınız. Evet onu açıp kapatacağız ve bir kerede 2 saniyelik zaman zarfında bunu gerçekleştireceğiz.

USB kablosunu Arduino'ya ve bilgisayarınıza ilk kez taktığınızda, bu LED'in yanıp söndüğünü fark etmişsinizdir. Bu sadece Arduino'nuza enerji gittiği anlamına gelir. Bunu önemsemeyiniz.

USB kablosu cihaza güç sağlar. Arduinolar, sol alt tarafında bir güç kaynağı yardımıyla da çalışabilmektedirler. Programlamayı bitirdiğinizde ve makinenize sürekli bağlı olmasını istemezseniz, güç kaynağı ile enerji verebilirsiniz. Bu, tamamen, cihazı kullanmak istediğiniz kullanım durumuna ve koşullara bağlıdır.

Arduino Yazılımını İndirin

İşletim sisteminiz için Arduino Yazılım paketini Arduino indirme sayfasından indirmeniz gerekecektir .

Uygulamayı indirip açtığınızda böyle bir şey görürsünüz:ve burada gördüğünüz boş kısım Arduino kodlarını yazacağımız kısımdır. Buradan sonrası ise kodlama öğrenmenize bağlı.

Arduino'ya Yeni Başlayanlar İçin Rehber Arduino'ya Yeni Başlayanlar İçin Rehber Reviewed by Yakup Topcu on 11/13/2017 07:05:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal