Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Video Hakem Uygulamasına Geçileceğini Söyledi


Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Avrupa'da bazı liglerde uygulanmakta olan Video Hakem Uygulamasının Türkiye'de de hayata geçirileceğini söyledi.


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kısa süre içinde Video Yardımcı Hakem  sistemine geçileceğini söyledi.
Dursun Özbek,  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve  Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Taşar ile  Adıyaman Valisi Nurullah  Naci Kalkancı'yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, Süper Lig'de uygulanması gündemde olan VAR sistemiyle ilgili, şunları kaydetti:
VİDEO HAKEM UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLECEK
Bu uygulama bazı  Avrupa ülkelerinde başladı. Bence tartışmaların büyük bir kısmını ortadan kaldıracaktır. Bu manada çalışmalar yapıldı. Federasyon, organizasyonu başarıyla götürüyor. Çok kısa sürede Video Yardımcı Hakem sistemine geçilecek. Bu sistem, hakem hatalarını asgariye indirecek. Video hakem uygulaması, güzel bir uygulama olarak hayata geçecektir

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Video Hakem Uygulamasına Geçileceğini Söyledi Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Video Hakem Uygulamasına Geçileceğini Söyledi Reviewed by Eray Erler on Ekim 05, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal

Tüm Hakları Saklıdır / 2017-2018