Yükleniyor...

Intel'in Yepyeni hızlı Optane SSD 900P sürücüsüIntel, yeni nesil hızlı solid-state depolama sürücüleri sunan yeni Optane SSD 900P serisini piyasaya sürdü.

Intel Optane belleği ile karıştırılmamak için , sıralı okuma hızı 2.5GB / s ve sıralı yazma hızı 2GB/s olan bonified SSD sürücüsüdür. Bu, Samsung 960 Pro serisi gibi en iyi tüketici SSD'lerinde görülen 437,5 MB / sn okuma ve 262,5 MB / s yazma hızlarına kıyasla inanılmaz derecede hızlı.

Intel Optane SSD 900P serisi, 3B oluşturma, karmaşık simülasyonlar ve hızlı oyun yükleme süreleri gibi en zorlu işler için tasarlanmıştır. Intel, son ürününün 17 milyar saatten 6.3 saate düşürülen 1,1 milyar parçacıklarla dolu 7 saniyelik kliplerin işleme süresini kısaltabildiğini iddia ediyor.

Bu düzeyde bir performans elde etmek için Intel, çoğu SSD'de görülen geleneksel NAND bellek yerine 3D XPoint belleği kullandığını açıkladı.

Bununla birlikte, Intel Optane SSD 900P hız ve performansa odaklandığından, kapasite açısından çok fazla şey sunmuyor. Başlangıçta Intel, yeni sürücülerini 280GB ve 480GB kapasiteleri ile sunuyor.

Intel Optane SSD 900P sürücüleri 27 Ekim'den itibaren satışa sunulacak.

Intel'in Yepyeni hızlı Optane SSD 900P sürücüsü Intel'in Yepyeni hızlı Optane SSD 900P sürücüsü Reviewed by Yakup Topcu on Ekim 27, 2017 Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal