Sosyal medya şartları ve koşulları çocuklar için 'anlaşılmaz' halde

Yeni bir raporda, birçok çocuğun sosyal paylaşım ağlarında kayıt oldukları şartlar ve riskler hakkında hiçbir bilgisi bulunmamakta.

sosyal medya ve çocuk ile ilgili görsel sonucu

Sosyal ağların "anlaşılmaz" şartları ve koşulları, çocukların neyi imzaladıklarına dair pek bir fikri olmadığını göstermektedir.

Anne Longfield çocuklara ve internete bir yıllık bir araştırma yayınladığında gençlerin "dijital dünyada kendilerini savuşturmaya" bırakıldığını söyledi.

Hükümet, müfredatın bir parçası olarak dört yaşından itibaren çocuklara "dijital vatandaşlık" öğretmeli ve çocukların sosyal medya şirketlerinden içerik kaldırmalarına yardımcı olacak dijital bir kamu denetçisine sahip olması gerektiğini belirtti. 
Çocuklar şimdiye kadar olduğundan daha fazla zamanı çevrimiçi kullanıyorlar. OFCOM'a göre, üç ve dört yaşındaki çocuklar şu anda çevrimiçi olarak 8 saat 18 dakika, 12-15 yaşlarındaki gençler 20 saatten fazla zaman harcıyor ve bunların % 70'inde bir sosyal medya profili var.


Sosyal medya şartları ve koşulları çocuklar için 'anlaşılmaz' halde Sosyal medya şartları ve koşulları çocuklar için 'anlaşılmaz' halde Reviewed by Yakup Topcu on Ocak 07, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal

Tüm Hakları Saklıdır / 2017-2018