Yükleniyor...

Apple, Qualcomm'a 1 milyar dolarlık dava açtı sebep telif hakkı anlaşmazlığı


Apple, rekabete aykırı patent lisanslamaları uygulamaları yapan Qualcomm’a ilişkin, FTC’nin şikayette bulunmasının ardından Qualcomm’a, şirketin hiçbir katkıda bulunmadığı teknolojiler için adil olmayan telif hakkı iddiasıyla dava açtı.

Apple yıllardır, çip üreticisi olduğunu iddia ederek, Qualcomm karşı 1 milyar $ 'dava açtı.

Bu Qualcomm için kötü bir hafta sonu oldu.

 CNBC Göre Apple Qualcomm kombine ile iş yaptığı ve diğer patentli ürünlere göre daha fazla masrafı olduğunu ortaya koyuyor. Şirket, Apple'ın Güney Kore yetkilileriyle işbirliği yaptığı ve şirketin haksız ticaret uygulamalarını ve Qualcomm'un 1 Milyon'u ödemeyi reddettiğinide de söylüyor . Aralık ayında, Güney Koreli regülatörler Qualcomm'un cezası 854.000.000 $ olduğunu ve bu cezanın rekor olduğunu söylediler.

Apple, Qualcomm'a 1 milyar dolarlık dava açtı sebep telif hakkı anlaşmazlığı Apple, Qualcomm'a 1 milyar dolarlık dava açtı sebep  telif hakkı anlaşmazlığı Reviewed by Yakup Topcu on 1/21/2017 12:47:00 ÖS Rating: 5

Merhaba, Ben Yakup. İsmi Tekno sitesinin kurucusuyum. Yaklaşık 4 senedir haber yayıncılığı, yazılım, tasarım ve fotoğrafçılık üzerine uğraşlar yapıyorum. Hobi olarak başladığım bu teknoloji sektöründe kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum.

Önerilen Yayınlar × +

Hiç yorum yok

İsmiTekno Sosyal